Teminis šaržas arba nuotaikingas portretas – tai puikus siurprizas, kuris nustebins Jūsų bosą, draugą ar giminaitį. Tai puiki išeitis renkant dovaną, ypatingai tais atvejais, kai žmogus “turi visko” ir yra labai sunku kuom nors jį nustebinti

PER KIEK LAIKO NUPIEŠIAMA?

Nupiešiama per 1-2 dienas, tačiau labai pageidautina, kad užsakytumėte iš anksčiau, bent prieš savaitę.

KOKĮ ŠARŽĄ PASIRINKTI? 

  1. NESPALVOTAS – juodais ir pilkais markeriais ant popieriaus pieštas šaržas.
  2. PUSIAU SPALVOTAS – tai vienas populiaresnių pasirinkimų, kuomet pats šaržas yra nespalvotas, o kai kurios aplinkos detalės – spalvotos.
  3. SPALVOTAS – tai ranka pieštas ir Adobe Photoshop programa pilnai nuspalvotas šaržas ir aplinka.

 

NESPALVOTO AR PUSIAU SPALVOTO šaržo originalas gali būti įrėmintas (+ 5 EUR) arba nuskenuotas ir atspausdintas ant drobės su porėmiu.

SPALVOTAS   – tik spaudai ant drobės (arba ant kitų paviršių) prirtaikytas šaržas.

Spaudos ant drobės kaina priklauso nuo pasirinkto dydžio (tokiu atveju rėmelio nebus, jis ir nebūtinas).

Bet kuris iš pasirinktų variantų, gali būt išsaugotas aukštos rezoliucijos JPEG failo pavidalu ir persiųstas jums internetu savarankiškam spausdinimui ar naudojimui.

KAIP UŽSAKYTI?

Viršutiniame meniu laukelyje spauskite ikonėlę UŽSAKYTI ir užpildykite anketą atsakydami į pateiktus klausimus. Sėkmingai užpildžius, turite pamatyti tokį piešinuką su peliuku:

Gavęs anketą peržiūrėsiu ir patvirtinsiu užsakymą paros bėgyje. Taip pat būsite informuoti apie užsakymo atsiėmimą ir atsiskaitymą.

KOKŲ NUOTRAUKŲ IR KIEK JŲ REIKIA?

Parinkite tinkamos kokybės nuotraukas (žr. anketoje „fotografijos“). Venkite nuotraukų, kuriose veidai pridengti įvairiais galvos apdangalais, akiniais, kaukėmis ir tt. Taip pat nepadeda nuotraukos su ypatingai išreikštomis grimasomis ar rakursais, jei nėra pagalbinių paprastų foto (nors ir iš paso ar darbo pažymėjimo). Jei nuotraukos iš interneto ar facebook‘o stenkitės, kad jos būtų stambiu planu, nes labai svarbu yra aiškiai matyti veido bruožus. Kita vertus per daug iš arti fotografuoti veidai (asmenukės) taip pat nevisada padeda, nes jie yra lengvai deformuoti , o neturint palyginimui paprastos foto, gali nukentėti panašumas.

Jei nuotraukos yra labai geros kokybės, pakatų ir 1-2 fotografijų, jei prastesnės – 3 ir daugiau

KAIP APIBŪDINTI IR KĄ AKCENTUOTI, KAD ŠARŽAS GAUTŲSI KUO IDOMIAU?

Visų pirma, KODĖL norite užsakyti šaržą? Paminėkite, kokia šaržo paskirtis, pvz.: jubiliejus (kiek, ar akcentuoti?), boso dienai, Valentino dienai, Kalėdinė dovana, Vestuvėms, išleistuvėms, spaudai ir tt.

Apibūdinkite piešiamąjį ir su juo susijusią aplinką konkrečiais vaizdiniais ir pavadinimais (darbas, veikla, hobi), negaiškite laiko rašydami, koks jis šaunus, visuomeniškas, geras, myli savo vaikus, klauso mamos ir tt, jei negalite to pagrįsti konkrečia situacija. Verčiau prisiminkite kokią ypatingą detalę, kuri jį išskiria iš minios, paminėkite jo mėgstamą frazę ar keistą įprotį*. O gal aprašykite kokį juokingą su tuo žmogum susijųsį nuotykį ar didžiausią svajonę ar palinkėjimą.

Idealiausiai yra kai akcentuojami šie trys punktai:

  • Kodėl, kokia proga?
  • Deatalė ar daiktas susijęs su piešiamu žmogui.
  • Aplinka ar fonas susijęs su piešiamu žmogumi.

* Jei žmogus gyvenime nesišypso, jam tai yra visai nebūdinga, būtinai tą akcentuokite iš anksto.  

Sarzai is nuotrauku 2013