ŠARŽAS – tai puikus siurprizas, kuris nustebins Jūsų bosą, draugą ar giminaitį. Tai puiki išeitis renkant dovaną, ypatingai tais atvejais, kai žmogus “turi visko” ir yra labai sunku kuom nors jį nustebinti:)

​      Tai priklauso nuo progos, tikslo ar biudžeto. Jei norite tiesiog pradžiuginti žmogų  jo paties nuotaikingu atvaizdėliu, tuomet gal pakaks ir nedidelio formato paprasto* šaržo. O jei tai jubiliejus ar kita svarbi proga tai didesnio formato  teminis**  šaržas/paveikslas bus tikrai  įsimintina dovana.

      * paprastas – veidas iki pečių, baltas arba neutralus fonas

    ** teminis  – veidas ir sumažintas kūnas visu ūgiu + įvairios žmogų ar jo veiklą apibūdinančios detalės, iliustratyvus aplinkos fonas, galimi užrašai ir tt.

        Pagal spalvingumą galimi trys šaržo variantai:

        1) nespalvotas –  juodu kontūru ir pilkais pustoniais pieštas šaržas (klasika).

        2) pusiau spalvotas  –  tai nespalvotas šaržas, tačiau kai kurios detalės ar akcentai  spalvoti (populiariausias)

        3) spalvotas – pilnai nuspalvotas šaržas ir aplinka (prabangus)                   

PIEŠIAMA RANKA AR KOMPIUTERIU?

        Visada piešiu tik ranka, o  savaime šaržuojančio kompiuterio dar neteko matyti. Jei rimtai, tai nupiešta gali būti tiek ant popieriaus, tiek ir planšetėje paskui kokybiškai atspausdinus  (skirtumo nelabai ir pastebėsite). Pastaruoju metu praktikuoju labiau piešimą skaitmeniėmis priemonėmis, nes tai yra tiesiog patogiau yra įmanomos korekcijos, o galutinis rezultatas dažnai atrodo netgi efektingiau. Ypač tai aktualu teminių šaržų atveju. Šaržo esmė yra jo išraiška, emocija ir turinys, o ne potepio autentiškumas. Skaitmeninis šaržas gali būti spausdinamas ant įvairių paviršių: popieriaus, drobės, marškinėlų, puodelio ir tt.. Tačiau, jei jums iš principo norisi klasikinėmis piešimo priemonėmis ant popieriaus  piešto šaržo, būtina tai akcentuoti iš anksto.

Originalas (ranka/popierius, dažai)   Skaitmeninis (ranka/planšetė)

KOKIOS KAINOS? 

          Šaržų kainos priklauso nuo sudėtingumo (teminis brangiau, paprastas – pigiau) ir spalvingumo (spalvotas brangiau nespalvotas – pigiau), o formatas didelės įtakos kainai neturi.  Tikslesnes kainas už darbą (nupiešimą) ir kitas paslaugas (rėminimas, spauda ant drobės, siuntimas) rasite laukelyje „KAINOS“:

PER KIEK LAIKO NUPIEŠIAMA?

          Nupiešiama per 1-3 dienas, tačiau labai pageidautina, kad užsakytumėte iš anksto, bent jau prieš kelias dienas ar savaitę.

KAIP UŽSAKYTI?

           Spauskite ikonėlę „UŽSAKYTI“ ir užpildykite anketą atsakydami į pateiktus klausimus. Sėkmingai užpildžius, turite pamatyti tokį piešinuką su peliuku:

           Gavęs anketą peržiūrėsiu ir patvirtinsiu užsakymą paros bėgyje. Taip pat būsite informuoti apie  užsakymo atsiėmimą ir atsiskaitymą.

KOKIŲ NUOTRAUKŲ IR KIEK JŲ REIKIA?

           Parinkite 2-5 vnt. naujausias nuotraukas kuriose aiškiai matytųsi žmogaus veidas, aktuali šukuosena bei įvaizdis . Galva gali būt ir šiek tiek ir pasukta, svarbu, kad akimis žiūrėtų į objektyvą. Venkite nuotraukų, kuriose veidai netelpa į kadrą, pridengti  įvairiais galvos apdangalais, akiniais, kaukėmis, nenatūrali veido grimasa, šėšėlyje, susiraukę nuo ryškios saulės, ir tt. Jei nuotraukos iš interneto ar facebook‘o stenkitės, kad veidas būtų stambesniu planu. Jei šaržas bus dviejų žmonių ar daugiau, nebūtina, kad nuotraukoje jie  irgi būtų kartu – tinka ir atskiros foto.

NORITE, KAD ŠARŽAS GAUTŲSI KUO IDOMIAU?

Pagrindiniai akcentai šaržo tematikai:

  1. Kodėl, kokia proga?
  2. Daiktas ar veiksmas, susijęs su piešiamu žmogui.
  3. (Nebūtinai) aplinka, fonas mėgstama frazė ar palinkėjimas.

Apibūdinkite piešiamąjį ir su juo susijusią aplinką konkrečiais vaizdiniais ir pavadinimais, tarkim: Jonas kepa picas picerijoj „ Niam-niam“, užkietėjęs žvejys ir „Žalgirio“ fanas, svajonių automobilis BMW.

Blogas aprašymo pavyzdys bendrinai žodžiai: visuomeniškas, darbštus, visiems padeda,  linksmas, myli šeimą ir tt.

 

Sarzai is nuotrauku 2013